Zoom kullanıcılarının% 35'i platformun güvenlik sorunlarından kaynaklanan veri sızıntılarından korkuyor

Blind, sosyal platformun% 12'sinin Zoom kullanmayı tamamen bıraktığı bildirildi.

bir Kör En son Cuma sabahı güncellenen raporda, profesyonellerin% 35'inin bilgilerin Zoom üzerinde tehlikeye girmiş olabileceğinden endişe ettiği bulundu. Bu korku nedeniyle, kullanıcıların% 12'si video konferans platformunu kullanmayı bıraktıklarını söyledi.

Yakınlaştırma bir çok çeşitli güvenlik sorunları son birkaç hafta içinde Zoom bombardımanları, kişiye özel veri sızıntıları, uçtan uca yokluğu şifreleme, ve dahası.

GÖRMEK: Zoom nasıl kullanılır: 15 ipucu ve püf noktası (ücretsiz PDF) (TechRepublic)

ABD'nin Blind'daki operasyonları başkanı Kyum Kim, özellikle Zoom bombalamalarının şirketlerin özellikle endişe duyduğu bir şey olduğunu söyledi.

"Web'de güvenliği ihlal edilmiş pek çok Zoom toplantısı ve şifresi vardı, bu da herkesin Zoom toplantınıza ve sadece bahsettiklerinize gelebileceği anlamına geliyor." Dedi Kim. Diyerek şöyle devam etti: "Ve bu toplantılar çoğu zaman şirketler için gerçekten özel, iç toplantılar. İnsanlar şu anda en çok endişe duydukları şey bu.

Koronavirüs dünya çapında yükselirken, Zoom kullanımı. Sosyal mesafe ve karantinaya zorlanan insanlar ile, Zoom yeni norm oldu. Mart ayında Zoom bağlantılarında bir önceki aya göre% 225 artış görüldü ve veri kullanımı platformda% 877 oranında arttı. Wandera bulundu.

Ancak, Zoom'un popülaritesi de düşüşünü, platformun dikkatini çekerken siber suçlular ve kötü niyetli kullanıcılar. Endişeler yüzünden, devlet kurumları ve eğitim kurumları ABD Senatosu, Tayvan, Avustralya Savunma Gücü, NASA ve New York City Eğitim Bakanlığı da Zoom'u yasakladı.

İşletmedeki büyük şirketler benzer uygulamaları takip ediyor: Google, SpaceX ve Smart Communications da Zoom kullanımını yasakladı.

Blind'ın verileri, bu güvenlik sorunlarının büyük şirketleri nasıl etkilediğine daha derinlemesine dalıyor.

Zoom güvenlik sorunlarının kuruluş üzerindeki etkileri

Veriler, Zoom'un güvenlik sorunlarının platform kullanımlarını etkileyip etkilemediğini ve tehlikeye atılan bilgilerden endişe duyup duymadıklarını belirlemek için 4.000'den fazla katılımcıya anket yaptı.

Google, Zoom'u yalnızca Perşembe günü yasakladığını açıkladı, bu nedenle Google çalışanlarından gelen Kör veriler önümüzdeki haftalarda doğru olmayabilir.

Aşağıdaki 10 şirketin en çok katılımcıların güvenlik endişeleri nedeniyle Zoom'u kullanmayı bıraktıkları bildirildi:

 1. Satış Gücü (% 37)
 2. Cisco (% 30)
 3. Adobe (% 22)
 4. Elma (% 21)
 5. Microsoft (% 20)
 6. Google (% 18)
 7. Intel (% 17)
 8. Expedia (% 15)
 9. LinkedIn (12%)
 10. Amazon (% 10)

Aşağıdaki 10 şirket en çok katılımcıya Zoom ihlallerinde bilgilerinin tehlikeye girmiş olabileceğinden endişe ettiklerini söyledi:

 1. Cisco (% 71)
 2. Elma (% 55)
 3. Microsoft (% 51)
 4. Google (% 47)
 5. LinkedIn (42%)
 6. Intel (% 36)
 7. Amazon (% 34)
 8. Expedia (% 33)
 9. eBay (% 33)
 10. Adobe (% 32)

Kim, "Gerçekten ilginç bulduğumuz şey, tehlikeye atılan bilgilerle ilgili" evet "diyen bir çok şirket aslında Zoom'un rakipleri." Dedi.

"Google'ın Hangouts'u, Cisco'nun Webex'i ve Microsoft'un Ekipleri var. Zoom'un rakipleri için çalışan çalışanlar güvenlik endişeleri konusunda daha endişeli olabilir, çünkü video konferansın nasıl çalıştığını biliyorlar."

Kim'e göre Zoom'un güvenlik sorunları kesinlikle şirketi incitirken, platformun mahkum olduğu anlamına gelmiyor.

"Bu sadece sağlıklı rekabeti tetikleyecek," dedi Kim. " (Zoom) CEO resmi olarak bahsetti güvenlik sorunları üzerinde çalışacaklarını ve sorunu çözme istekliliklerini gösteren diğer tüm girişimleri donduracaklarını söyledi. "

Kim, COVID-19 ile bu video konferans eğiliminin yakında sona ereceğini sanmıyorum. "Muhtemelen en az birkaç ay devam edecek, bu da video konferans pazarının büyümeye devam edeceği anlamına geliyor."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/01/e9b17b78-787c-472e-a579-10a99a432091/resize/770x/a8197eabd761af9b481cd803739c4190/istock-1146961919 hedef" = "_ boş" data-component = "modalEnlargeImage" data-headline = "

"data-credit =" Resim: iStockphoto / AndreyPopov "rel =" noopener noreferrer nofollow ">Bilgisayarında bir video veya konferans görüşmesi işadamı

Resim: iStockphoto / AndreyPopov

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*