Zoom üzerinde yapmamak için 13 şey

Uzmanlar tartılır: Diğer birçok ipucu arasında Zoom filtrelerini, kendinizi en iyi nasıl aydınlatacağınızı ve nasıl saldırıya uğramayacağınızı kullanırsanız.

Bir Zoom toplantısına takılmak ve ev sahibiyseniz oturumu sonlandırmak gibi basit şeyler yapmayı veya odayı bir an için terk ederseniz kamerayı kapatmayı unutmak kolaydır. Zoom'u kullanmak ve profesyonel itibarınızı korumak istiyorsanız yapmaktan kaçınmanız gereken bazı şeyler vardır.

Evdeki sığınma evleri düşünüldüğünde, evden çalışmak en az bir ay daha norm olacaktır. Ve "Zoom hemen hemen her toplantı için bir platform haline geldi," diyen ilk teknoloji tasarım firması Mancini CEO'su William Mandara Jr. "Genel olarak teknoloji hepimizin bunu yapmasının sebebi olmuştur ve olacaktır."

Dijital dönüşüm ajansı Blue Fountain Media ilk olarak müşteriler ve evden çalışanlar için Zoom'u kullandı, ancak şimdi tüm personel uzaktan çalışıyor, "Bunu tüm ekip toplantıları için kullanıyoruz ve Zoom toplantılarına altı saatten az değilim günlük "dedi. ajans genel müdür yardımcısı ve genel müdürü Brian Byer.

GÖRMEK: Politika paketi: Uzak çalışanlar için yönergeler (TechRepublic ücretsiz PDF indir)

Zoom, teknolojinin en tanınmış şirketleri için gereklidir. GitLab'ın uzaktan kumandası Darren Murph "Zoom, GitLab'ın takım yığınının temel bir parçası" dedi.

Murph, "Her gün 65'den fazla ülkede 1.200'den fazla kişiden oluşan uzak ekibimizle iletişim kurmak için kullanıyoruz." Dedi. "Bire bir, stand-up'lar, ekip toplantıları ve gayri resmi iletişim için kullanıyoruz. Kahve sohbetleri yoluyla ilişkiler kuruyoruz ve hatta okuldan gelen çocuklarla aileleri çocuklar için 'Juicebox Sohbetleri' programlamaya teşvik ediyoruz. Şirket genelinde AMA'lara rutin olarak, yüzlerce insanın eşzamanlı olarak katılımıyla ev sahipliği yapıyoruz, yakın zamanda, pazarlama ekibimizde son zamanlarda Global Talent Show için 130'dan fazla kişiyi ağırlayan, yargıçlarla dolu ve ödüller."

TechRepublic uzmanlardan şirket Zoom toplantıları sırasında ne yapılmaması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunmalarını istedi. İşte en iyi ipuçları:

1. Kendini kontrol etme. Bir medya antrenörü ve TV sunucusu olan Dave Aizer, "Özellikle konuşurken," diye uyardı. "Konuşurken, sunumunuzun etkisini arttırmak için gözleriniz kamerada olmalıdır. Kendinize, özellikle konuşmaya bakarsanız, gücünüzü azaltır ve – gördüklerinizi beğenmezseniz bile, Kendinizi bilinçli hissetmenizi sağlayın. Yardımcı olursa, görüntünüzü (kendi cihazınızda) en aza indirebilirsiniz. "

2. Özür dileme. İş arkadaşları şimdi birbirlerinin evlerine ve kişisel yaşamlarına göz atıyorlar. Workhuman İnsan Kaynakları Genel Müdürü Steve Pemberton "Özür dileme" dedi. "Çocuğunuz video konferansınızı yarıda keserse, onları dışarı atmayın, anı kucaklayın ve çerçeveye hoş geldiniz, meslektaşlarınıza tanıtın. Bu sadece aile üyelerinizi özel hissettirmekle kalmaz, aynı zamanda çalışanı artırmaya da yardımcı olur insanlığı işyerinde tuttuğu için katılım. "

3. Hayatınızı fazla açıklamayıne. Yukarıda sözü edilen "bakışların" gerçekleşmesi kaçınılmaz olsa da, bir evcil hayvan ya da çocuktan gelen bir sesi referans almak zorunda olsa da, herkesin dağınık bir odayı ya da daha kötüsünü görmesine izin vermek için kameranızı çevirerek toplantıyı kaçırmayın.

4. Kıpır kıpır olma, ikinci sınıfta değilsin. CBDiablo'nun sahibi Sam Williamson, "Zoom çoğunlukla harika, ancak videonun bazen çok fazla hareket olduğunda mücadele edebileceğini gördük." Dedi. "Bu donma sorunlarına neden olabilir. Video görüşmeleri sırasında hareketi mümkün olduğunca kısıtlayın. Bazıları için bu, 'ellerinizle konuşma dürtüsüne direnmek anlamına gelir."

5. Kameradan kaçının. Locker PR başkanı Debra Locker, "Utanç verici durumlardan kaçınmak için evdeki herkese yaşayacağınızı ve videoda olacağını söyleyin" dedi. "Hepimiz evimize sıkışmış durumdayız. Eğer kapılı bir odadaysanız, kapatın. Kapıda bir not düşünün. Sessiz bir alan bulun. Çocuklarınızı ve / veya eşinizi eğlenceli evcil hayvanlara, bebeklere yardım etmeye davet edin , vb."

6. Evde ne kadar vahşi olursanız olun davranışlarınızı unutmayın. Kolej öğrencileri için bir iş sosyal medya platformu olan Handshake'in kurucu ortağı Ben Christensen, Zoom'da "Yüz ipuçlarını kesmek veya yorumlamak yerine" el kaldır "ya da benzer bir işlevi kullanın" dedi. Toplantıdan önce soru sorabileceğiniz bir yer, bir sohbet işlevi veya toplantının sonunda özel soru-cevap bölümünüz olsun. Bu, herkesin dahil edildiğini ve duyulduğunu hissetmesini sağlar ve daha verimli bir toplantıya izin verir.

GitLabs 'Murph ekledi, "Görüntülü aramaları insanları kesintiye uğratmak kaba hissettiriyor. Bu, tüm uzak toplantıların çalışması için mantıklı olmayan bir şey yapmamız gereken bir durumdur.GitLab'da herkes, bir soru sormak veya bağlam sunmak için bir video görüşmesinde konuşmacıyı kesmeye teşvik edilir. Tıpkı yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi, ne zaman, kimin ve nasıl araya girdiğinizin farkında olun. 'manterrupting. "Http://www.techrepublic.com/"

7. Filtreleri kötüye kullanmayın. İşyeri danışmanı Ashira Prossack, "Filtrelerle oynama" dedi. "Şimdiye kadar hepimizin videolarını patates ya da kedi yavrusu haline getiren insanların memlerini gördük. Bu bir kahkaha ve arkadaşlar için iyi olsa da, güvenilirlik için iyi değil. Filtreleri Snapchat ve Instagram'a bırakın."

Collins iş aramaları için "ilginç arka planlar kullanma" dediğinde, bazı patronlar eğlenceli bir arka plan hoş geldiniz. Fishbowl kurucu ortağı ve COO Loren Appin şunları söyledi: "Sanal Zoom'u değiştirin arka plan. Bu, ekibimiz genelinde bir rekabet haline geldi ve toplantıyı olumlu bir notla başlatmaya yardımcı oldu. "

8. Güvenliği unutma. HackerOne'un BT başkanı Aaron Zander'ı vurgulayan çevrimiçi toplantı kimliklerini veya toplantı URL'lerini asla herkese açık olarak paylaşmayın. Giderek artan üretken araçlara rağmen, "bir uyarı ile geliyorlar." Zander, paylaşmanın "insanların hassas konuşmaları bırakmasına ve dinlemesine, sesinizi veya videonuzu kaydetmesine ve sanal bir çalışma alanına sızmasına izin verdiğini açıkladı. Zoom patlaması sosyal medyayı ele geçirirken, ekran görüntünüzde ne kadar paylaştığınıza dikkat edin. dosya paylaşımı için bağlantı paylaşma seçeneklerini anlayın, buna Zoom gibi video bağlantıları ve hizmetler de dahildir. İstediğiniz son şey, davetsiz misafirlerin (harici veya dahili) hassas toplantılara katılmalarını sağlamaktır. "

9. Konuşmamanız durumunda "sessiz" tuşuna basmayı unutmayın. Tamamen uzak Flexjobs, Zoom'a güveniyor ve PR ve medya üst düzey yöneticisi Kathy Gardner: "En iyi uygulamalarımızdan bazıları, konuşmadığınızda kendinizi susturmayı ve en iyi ses kalitesi için bir kulaklık kullanmayı" içeriyor. Gardner ayrıca "elini kaldır" özelliğinin kullanılmasını veya ev sahibinin "ne zaman konuşacağınızı belirtmek için, sohbet etmek istediğiniz bir sohbet yorumu gibi" ifadesini eşdeğer bir şekilde bulmasını önermiştir. İnsanların birbirleriyle konuşmasını azaltır.

10. Yönlendiricinizden çok uzakta olmayın. Best Buy'ın Geek Kadrosundan bir temsilci, "Uzun tamponlama süreleri ve sivilceli bağlantıların suçlusu Wi-Fi'nizdir. Her odada performansı artırmak için yönlendiricilerin merkezileştirilmesi gerekir – dolaplardan veya dolaplardan kaçının." "Sinyalin ne kadar fazla malzeme geçmesi gerekiyorsa, bağlantı zayıflar ve yavaşlar. Bazı evler için bir Wi-Fi tekrarlayıcı veya ağa ihtiyaç duyulabilir."

11. İyi aydınlatmayı unutma. "Zoom harika, ama yanlış yerde oturuyorsanız, kimse sizi göremez. Işıklandırmanın yüzünüzde veya üzerinizde olduğu bir yer seçin." Illuminate Labs başkanı Calloway Cook, "odanızın iyi aydınlatılmış olduğundan emin olun" dedi. Diyerek şöyle devam etti: "Bazı üyelerin yüzlerini açamayacağınız kadar karanlık bir odada olduğu birçok çağrıda bulundum. Bu profesyonelce görünmüyor ve planlamada iyi olmadığınız izlenimini veriyor."

12. Dizüstü veya monitörünüzdeki en parlak ayarı kullanmayın. Victori Solutions'ın sahibi Victoria Elder, "Gözlük takıyorsanız, parlak monitör gözlüklere yansıyabilir ve dikkat dağıtıcı olabilir." Dedi.

13. "Hoşçakal" demeyi unutma! Gardner hatırlattı: "Bir video görüşmesinden ayrılırken 'elveda' dediğinizden emin olun. Bu, önemsiz görünebilir, çünkü insanlar telefonu kapattığınızda görüntünüzün ekranı terk ettiğini göreceklerdir, ancak iyi görgü kuralları asla kötü bir fikir değildir."

Ayrıca bakınız

<a href = "https://tr2.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/03/8ac5ad14-6038-421a-93d4-ad1b3bec6a72/resize/770x/351e7bcc19784a59d1cfbbbc4ad2386a/zoom.j hedef" " _blank "data-component =" modalEnlargeImage "data-headline ="

"data-credit =" Resim: Getty Images / iStockphoto "rel =" noopener noreferrer nofollow ">video konferans

Resim: Getty Images / iStockphoto

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*