Zoom'u kim yasakladı? Google, NASA ve daha fazlası

Zoom'un güvenlik sıkıntıları, Microsoft Teams gibi bazı alternatiflerle kullanımını yasaklayan veya kısıtlayan bir dizi kuruluş, şirket ve okula yol açmıştır.

Video konferans uygulaması Zoom, yeni uzaktan çalışma gereksinimleri nedeniyle kullanıcılarda büyük bir artış gösterdi. COVID-19 pandemik. Kullanıcılardaki bu artış da ortaya çıktı büyüyen bir liste nın-nin güvenlik kusurları: Zoom bombardımanı troller ortaya çıktı, kullanıcı e-posta adresleri ve fotoğraflar sızdırıldı, aramalar uçtan uca şifrelenmiyor ve Zoom yükleyicide bulunan kusurlar, bir saldırganın kötü amaçlı bir sürümünü çalıştıran bilgisayarlara kök erişimi elde etmesine izin veriyor. Hatta Zoom CEO'su Eric Yuan, şirketin çok hızlı hareket ettiğini ve yanlış adımlar attığını itiraf etti.

Bu güvenlik kusurları bazı organizasyonları, şirketleri, hükümetleri, devlet kurumlarını ve okulları Zoom'u yasaklamaya veya kullanımını kısıtlamaya itti. Daha fazla kuruluş Zoom kullanımını yasaklar veya kısıtlarsa aşağıdaki liste güncellenecektir.

GÖRMEK: Coronavirus: Her işletmenin ihtiyaç duyduğu kritik BT politikaları ve araçları (TechRepublic Premium)

Zoom'u yasaklayan şirketler

  • Google Zoom'u şirkete ait bilgisayarlardan yasakladı; yöneticiler bu hafta devre dışı bırakacak ve Google çalışanları bunun yerine Duo'yu kullanmaya yönlendirildi.

  • SpaceX güvenlik ve gizlilikle ilgili kaygıları göstererek çalışanların Zoom'u kullanmasını yasakladı.

  • Akıllı İletişimFilipinler merkezli bir İSS, Zoom'u dahili kullanım için yasakladı.

Hükümetler ve devlet kurumları Zoom'u yasakladı

Zoom'un çalışmadığı ülkelerin listesi ABD hükümetinin yaptırımlar listesine dayanmaktadır; bu listedeki ülkeler buraya dahil edilmez.

  • Tayvan Zoom'u tüm devlet kurumları tarafından yasaklandı.

  • NASA tüm çalışanların Zoom kullanmasını yasakladı.

  • Almanya Dışişleri Bakanlığı Reuters tarafından bildirildiği üzere Zoom kullanımını yalnızca acil durumlarda kişisel bilgisayarlarla sınırlandırmıştır.

Zoom'u yasaklayan eğitim kurumları

Ayrıca bakınız

zoom-ban.jpg "veri-orijinal =" https://tr1.cbsistatic.com/hub/i/r/2020/04/09/54836929-6aca-41af-9532-d72d75a38ad8/resize/770x/03d4b8ae3777ff9dcbfa1db3dc3c4195/4 -ban.jpg

Resim: TechRepublic / Brandon Vigliarolo

Source link

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*